Підписатися на RSS

Всесвітній день котів

У перший день березня за традицією відзначають Всесвітній день котів.Складно сказати, хто вирішив святкувати цей день,але від імені усіх пухнастих і вусатих улюбленців варто подякувати «автору» за таке свято.Адже, безперечно, кожен представник «котячої нації» заслуговує на увагу.
Недарма Леонардо да Вінчі вважав, що «навіть найменше з котячих — досконалість!»
Хто має вдома кота чи кішку не може не погодитися, що з цими тваринами не буває сумно. Цікаво, що багато народів встановили національні дні вшанування найніжних, найближчих людині домашніх мешканців. Відомо, що на Русі кішки посідали почесне місце охоронця домашнього вогнища, їх першими пускали у новий будинок — «на щастя». Пригадайте, котом ніхто ніколи не лякав маленьких дітей. Навпаки, скільки казок та забавлянок, віршів та колисанок складено про котика! «Котик і півник», «Вусатий-смугастий», «Пан Коцький», «Кіт у чоботях» — лише деякі з улюблених казок відомих усім з раннього дитинства.
В Україні кіт традиційно вважався повноправним помічником господаря — «захисником-мисливцем» у маєтку, хліві тощо. Для нього завжди знаходився і теплий куток у хаті, і мисочка молока. Із усіх домашніх тварин лише кіт має найбільшу свободу дій. Іде куди і коли захоче, живе на власний розсуд. Коти давно живуть разом з людьми, але ніколи не втрачають своєї незалежності. Ці тварини не утворюють зграї і ватажка над собою не визнають.
Психологи вважають, що у котів можна навчитися багатьом речам. Це мудрі створіння, хоч іноді бувають ліниві. Зазвичай кожна кішка —індивідуальність. І тому розуміти і поважати Її Величність потрібно обов’язково.
Діти завжди виявляють неабиякий інтерес до котів. Саме цей інтерес спонукав нас реалізувати творчий проект «День котів», приурочивши його до Усесвітнього дня котів.
Як з’ясувалося, у сім’ях більшості наших вихованців живуть домашні улюбленці, зокрема і коти. Діти завжди з великим інтересом ставляться до тварин, спостерігають за ними, піклуються про своїх «братів менших». І цей важливий особистий досвід спілкування дитини з тваринами дає змогу дорослим сформувати у дітей ціннісне ставлення до природи та сприяє вихованню позитивних морально-етичних якостей.

wym-1583135226924

Кiлькiсть переглядiв: 52

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.