ПРО ЗДОРОВ'Я ДІТЕЙ В ДИТЯЧОМУ САДОЧКУ "КУЛЬБАБКА"

піклується:

Старша медична сестра МИРОНЕНКО РАЇСА ВАСИЛІВНА

/Files/images/i.jpeg

КОРИСНІ ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ:

ЯК ВЖИВАТИ ВІТАМІННІ ПРЕПАРАТИ ДІТЯМ

Часто батьки заради зміцнення здоров'я своїх дітей вдаються до вживання вітамінних препаратів і комплексів. Упевненні ів цілющих властивостях вітамінів, вони щодня видають їх дитині, ен проконсультувавшись із лікарем заздалегідь. Проте перенасичення дитячого організму вітамінами може дати зворотній і зовсім неочікуваний батьками ефект. Часто батьки заради зміцнення здоров'я своїх дітей вдаються до вживання вітамінних препаратів і комплексів. Упевненні ів цілющих властивостях вітамінів, вони щодня видають їх дитині, ен проконсультувавшись із лікарем заздалегідь. Проте перенасичення дитячого організму вітамінами може дати зворотній і зовсім неочікуваний батьками ефект.

Вітаміни - необхідна і незамінна складова харчування дитини. Недостатнє надходження їх із їжею знижує захисні сили організму, порушує процеси обміну речовин і спричиняє тяжкі захворювання - авітамінози. Проте це не означає, що вітаміни слід вводити в організм дитини в необмежених кількостях, формулу " що більше, то ліпше" до таких біологічно активних речовин, як вітаміни, застосовувати не можна. Уживання вітамінів має суворо відповідати фізіологічним потребам дитячого організму.

Надмірне надходження вітамінів може призвести до гіпервітамінозів. Як правило, гіпервітамінози виявляють у дітей раннього віку у випадках, коли батьки, не проконсультувавшись із лікарем, дають дитині вітамінні препарати або перевищують призначені дози. Досить часто причиною виникнення гіпервітамінозів є доступність вітамінних препаратів для дитини. Через необачність батьків діти їдять вітамінні драже у великій кількості, ставлячись до них, як до цукерок. Тож як вживати вітамінні препарати?

Не давайте дитині дошкільного віку вітамінні препарати, а особливо комплексні вітамінні препарати,без призначення лікаря.

Суворо дотримуйтеся рекомендацій лікаря щодо вживання дитиною вітамінних препаратів.

Не перевищуйте дози вітамінів та вітамінних комплексів, рекомендовані лікарем.

Зберігайте вітамінні препарати, як і будь-які інші лікарські препарати, у недоступних для дитини місцях.

Дотримуйтеся інструкції із застосування і зберігання вітамінних препаратів.

Застосовуйте лише спеціальну очну піпетку для відмірювання дози рідких вітамінних препаратів.

Не давайте дитині будь-які препарати, що містять окрім основних речовин ще й вітаміни, без консультації з лікарем.

Припиняйте вживання вітамінних препаратів у разі достатнього надходження вітамінів до дитячого організму з продуктами харчування, особливо влітку.

Уводьте в раціон дитини незнайомі продукти поступово й обережно.

Кiлькiсть переглядiв: 541

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.