ДИТЯЧІ СТРАХИ

/Files/images/123.jpgСтрах моторошних персонажів типовий для дошкільників.

Вони чують про них у казках, бачать їх у мультфільмах, комп'ютерних іграх, лякають ними одне одного на майданчику. Буває, що й батьки підкидають хмизок у вогонь, часом жартома, а часом за непослух погрожуючи малятам бабаями та бабами ягами. Відтак діти починають боятися спати в темряві чи залишатися на самоті. Як допомогти малюкам упоратись зі страхом?

НЕ ЗАЛЯКУЙТЕ! У жодному разі не лякайте дітей бабаями та іншими страхіттями ("Злий дядько забере", "віддім у дитбудинок" тощо). Діти все сприймають буквально і вірять вам.

КАЖІТЬ ПРАВДУ! Якщо дитина десь почула про монстрів чи привідів, намагайтеся розвіяти ці міфи одразу. Спокійно і впевнено скажіть, що монстрів не існує.

ПРИДУМАЙТЕ "ЧАРІВНИЙ ЗАХИСТ"! Якщо дитину тривожать нічні кошмари, запропонуйте їй вибрати іграшку, яка охоронятиме її сон і проганятиме жахіття. Або придумайте разом захисні слова. Чи накрийте її "чарівною" ковдрою.

ЗАПРОПОНУЙТЕ НАМАЛЮВАТИ СТРАХ! При цьому не втручайтеся в процес, не критикуйте і нічого не коригуйте. Уже те, що малюк з нашою підтримкою дивиться в очі своєму страху, може "знизити градус" його переживань.

- Важливо з'ясувати, чого хоче цей персонаж, який він, чому став злим, і домалювати те, чого йому бракує, аби стати добрим.

- Можна розфарбувати малюнок яскравими кольорами, додати персонажів та деякі елементи так, щоб він зі страшного став кумедним, і разом посміятися над ним.

- Наприкінці слід запитати в дитини, що вона хоче зробити з малюнком: порвати/зім'яти і викинути, покласти в теку, почепити на стіну тощо.

БУДЬТЕ ПОРЯД! Важливо , щоб малюк відчував, що він не залишився сам на сам зі своїм страхом і близькі дорослі завжди його підтримують.

Якщо ви не можете знайти вихід самі, зверніться до психолога, який допоможе вашій дитині позбутися страхів. ГОЛОВНЕ - НЕ ІГНОРУВАТИ ЇХ.

Кiлькiсть переглядiв: 397

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.