Історія дитячого садка
Історія дошкільного навчального закладу №2 «Кульбабка» розпочалась в 1929р. В ті часи дошкільний заклад знаходився в приміщені жилого будинку, в ньому функціонувало 2 різновікові групи для дітей.
З 1939 року це ясла-садок, в якому виховувалися діти починаючи з 3-х місяців.
Колектив дошкільного навчального закладу №2 1970р. Завідуюча Анна Йосипівна Шпула ( друга в нижньому ряду праворуч)
В 1963 році при закінченні будівництва дитячого садка №10 «Чайка» відбулося з'єднання цих дитячих садків. Завідуючою дошкільного навчального закладу №2 «Кульбабка» стала Анна Йосифівна Шпула. Натой час в дитячому садку №2, наряду з основними групами існували групи для дітей з малими та затухаючими формами туберкульозної інфекції, та були створені умови для виховання і навчання дітей дошкільного віку. В дошкільному закладі було обладнано ігрові майданчики та павільйони для денного сну та харчування дітей на свіжому повітрі в літній період.
Розарьонова Т.Т.З 1973 завідуючою ясла - садка №2 «Кульбабка» стала Тамара Тимофіївна Розаріонова. Яка планувала свою роботу на створення сприятливих умов для виховання дітей дошкільного віку, створення комфорту в дитячому садку та на його території. Внесла вагомий внесок в розвиток дошкільної освіти міста. Користувалася повагою серед педагогічного колективу, батьків та своїх вихованців.
З 1980 по 1998р. очолила дитячий садок молода, красива,творча, енергійна жінка - педагог Ніна Григорівна Чередниченко. З її приходом в дитячому садку розпочався розквіт. Ніна Григорівна багато уваги приділяла ремонтним роботам, створеннямЧередниченко Н.Г. комфортних умов для перебування дітей в дитячому садку. Створила творчий колектив, який направляв свою роботу на розвиток естетичних здібностей у дітей. Разом з Ніною Григорівною в той час працювали:Тарабанова Л.І., Гавриленко Г.І
Кауркіна А.С., Зазебна В.П., Грушко Л.П, Козиряцька. Ніна Григорівна завжди була в пошуках нових методик, розробок. Ініціативний, творчий педагог,яка виховала не одне покоління педагогів-дошкільників.
Завідуюча ДНЗ №2 Литвин Н.В.В 2004 році керівником дошкільного навчального закладу №2 стала Наталя Василівна Литвин. Наталя Василівна згуртувала педагогічний колектив та колектив батьків на спільну взаємодію.
Головна мета її діяльності – виховати дитину здорову; виховати дитину щасливу; виховати дитину розумну.
Постійне збільшення кількості дітей з відхиленнями у розвитку висуває діагностико - корекційний і профілактичний напрям діяльності дошкільного навчального закладу. Тому сучасний дошкільний навчальний заклад №2 «Кульбабка» - це заклад комбінованого типу з двома спеціальними групами для дітей з вадами мови, групою для дітей з вадами зору, з групами для дітей з малими та затухаючими формами туберкульозної інфекції.
Пріоритетним напрямком роботи дошкільного навчального закладу є активізація батьків до активної співпраці з педагогічним колективом на основі індивідуального та диференційного підходів.
В дошкільному закладі створено сучасне розвивальне середовище, яке дає змогу дошкільникам навчатися і розвиватися сучасних умовах. В кожній групи створені сучасні, розвивальні осередки,які відповідають вимогам Баз ової програ ми «Я у Світі».
Педагогічна діяльність не відірвана від діяльності самої дитини:вихованці залучаються до формування задумів, ідей, завдань, цілей. Кожному педагогу притаманні любов до дітей,до своєї професії, захопленість справою, працьовитість, цілеспрямованість,творчість у педагогічному процесі, упевненість в успіху.
Розвивати естетичний смак у дітей -дошкільників допомагають не тільки групові осередки, але й естетично оформлена територія дошкільного закладу, де діти перебувають більшу половину свого часу. Це дає змогу ознайомитися з навколишнім , пізнати оточуюче середовище, загартовуватись,фізично розвиватися та набувати естетичного смаку.
Сподіваємося, що кожен хлопчик і дівчинка збережуть ту теплоту спілкування, радість від зустрічі з прекрасним, які вони отримують у «Кульбабкі» і дитячий садок назавжди залишиться в їхній пам'яті.
Ми знаходимось за адресою: вул. Радянська 45 а, м. Марганець, Дніпропетровська обл.
Коментарi